Aktuality

Tribe of Europa

Tribe of Europa

Tribes of Europa je německý sci-fi televizní seriál z roku 2021 režiséra Philipa Kocha a Floriana Baxmeyera, který bude mít premiéru na Netflixu 19. února 2021.

Zátopek

Zátopek

Film o nejúspěšnějším českém běžci Emilu Zátopkovi, který se stal prvním člověkem na světě, který uběhl trať 10 km pod 29 minut a trať 20 km pod jednu hodinu . Celkem vytvořil třináct světových rekordů na kilometrových a pět na mílových tratích. Jde o jednoho z největších atletů všech dob. Nejvíce ale proslul během olympijských her 1952 v Helsinkách,

Freud

Freud

Vídeňský psycholog Sigmund Freud (1856–1939) bývá nazýván otcem psychoanalýzy. Velmi zjednodušeně řečeno – vytvořil psychoterapeutickou metodu, založenou na volných asociacích pacienta, vytvoření přenosového vztahu s ním a na interpretaci jeho promluv, snů, přenosových emocí a odporu během terapie. Jeho osobnost se stala předmětem mnoha uměleckých zpracování

Nabarvené ptáče

Nabarvené ptáče

Nabarvené ptáče je koprodukční film režiséra Václava Marhoula z roku 2019 podle stejnojmenného románu polského spisovatele Jerzyho Kosińského z roku 1965. Vypráví o malém chlapci, který během druhé světové války sám putuje po východoevropském venkově. Film je černobílý.

The Haunted

The Haunted

Přeloženo z angličtiny-Haunted je americko-český paranormální pseudodokument, který vyvinula společnost Propagate. Sborník antologie se zaměřuje na hororové příběhy, ve kterých jednotlivci nebo skupiny lidí mluví o svých nadpřirozených zkušenostech. První sezóna šesti epizod měla premiéru na Netflixu 19. října 2018.

Šarlatán

Šarlatán

Šarlatán je životopisné drama režisérky Agnieszky Hollandové z roku 2020. Scénář k filmu napsal Marek Epstein a vypráví v něm příběh inspirovaný životem léčitele Jana Mikoláška. Hlavní role ztvárnili Ivan Trojan, Josef Trojan, Jaroslava Pokorná, Juraj Loj, Martin Myšička a Miroslav Hanuš..

Zlatý podraz

Zlatý podraz

Zlatý podraz je český film režiséra Radima Špačka. Vypráví o poválečné československé reprezentaci v basketbalu, zejména o mistrovství Evropy v letech 1946 a 1951. Je zde ale také romantická linie, ve které hlavní hrdina Franta, člen reprezentace, potká na mistrovství v Ženevě tanečnici Michelle.

Unlocked
Až po uši 2

Až po uši 2

Nyní se začíná připravovat pokračovaní úspěšného seriálu Až po uši 2 z produkce HBO. Natačení začne začátkem příštího roku.

Po strnišťi bos

Po strnišťi bos

V roce 2016 se natáčel film Po strnišťi bos dle námětu stejnojmené knihy Zdeňka Svěráka.

Pustina

Pustina

Od 30. 10. 2016 můžete sledovat na HBO nový český seriál Pustina.